presentation at Y-galerii, tartu

MoKS ja Y- galerii esitlevad:

Y kohtumine

teisipäeval 27.novembril kell 18.00 Y-galeriis Tartus.

Kolmanda Y kohtumise sisustab John Grzinich. Sellel õhtul toob John lagedale oma kõige värskema loomingu ja kaasab kokkutulnud kodanikud filmiaktsiooni.
John kõneleb enda praeguse aja töödest ja esitleb esimest osa oma uuest filmist ‘mimema’. See 22- minutiline film uurib ‘vahepeal olemist’ looduses. Märksõnaks oleks selle töö puhul polaarsused: öö-päev, hele- tume, ülal- all, sees- väljas, vaatleja- vaadeldav, ärkvel- uinunud. Materjal on filmitud HDV formaadis 2007. aasta suvel Eestimaa erinevais paigus. Film valmis inspireerituna Johni enese heliteosest mimema mille ta komponeeris 2007. a talvel. Y galeriis esitletav film ei ole selle lõplik versioon. Kuna see on käimasolev töö (work in progress) siis oleks autor väga tänulik vaatajate kommentaaride ja küsimuste eest.
Pärast filminäitamist korraldab John Grzinich filmiaktsiooni, mille jooksul ülesvõetud materjali võib ta kasutada ‘mimema’ edaspidistes osades. Ta ootab osalema 4-6 inimest, kel ei ole midagi selle vastu, et natuke oma käsi määrida. Filmimine keskendub kätele ja nende liikumisele, reaktsioonile erinevate materjalide suhtes.

BIO
s. 1970 New York state, USA
Elab Eestis alates 2003. aastast.
Heli ja videokunstnik, koordinaator.
Multimeediakunstnikuna töötab John Grzinich valdavalt helide komponeerimise, heli performance ja -installatsioonide vallas alates 1990-ndate algusest. Sellest ajast alates on ta aktiivselt esinenud ja töötanud üle kogu Euroopa ja USAs. Samuti on ta oma heliloominguga välja andnud rea CD-sid taoliste plaadileibelite alt nagu SIRR (PT), Staalplaat (NL), Edition Sonoro (UK), CUT (CH), CMR (NZ), erewhon (BE), Intransitive Recordings (US), Orogenetics (US), Elevator Bath (US), Pale-Disc (JP), Digital Narcis (JP), and Cloud of Statics(CH).

Praegu on John Grzinich projekti- ja meedialabori koordinaator MoKSis (Mooste KülalisStuudio MTÜ-s)

Tort ja limonaad!
Õritustesari Y kohtumine toimub 2008. a kevadeni iga kuu viimasel teisipäeval Y- galeriis. Õritustesarja eesmärgiks on tutvustada MoKSi residentkunstnike tegemisi. Õritustesarja toetab Tartu Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Rohkem infot:
http://www.ygalerii.blogspot.com/
http://moks.ee

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.